A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Aktuality Novinky ve fondu Leden 2018
Leden 2018 PDF Tisk Email

novinky ve fondu

SWALLOW, James: Nomád
Praha, Kižní klub 2017.

Výbušný špionážní bestseller Sundy Times pro všechny, kdo si oblíbili thriller Já, Poutník. Najdi pravdu dřív, než najdou tebe. Centrum Barcelony ochromil teroristický útok. Na severu Francie byla rozprášena elitní jednotka tajných agentů. Ve vyprahlé poušti stojí děsivý ústav pro sirotky. A uvnitř MI6 se skrývá zrádce… Jen jeden muž dokáže odhalit, co všechno je za tím – pokud zvládne zůstat tak dlouho naživu.

 

 

novinky ve fonduCUBECA, Karel: Faraonův soud
Frýdek-Místek, Alpress 2017.

Správce egyptské provincie Manéthon zneužívá mladou služku Laylu, jejího muže přinutí k vyloupení starého hrobu a pak se svědků zbaví. Jediná Layla přežije a s novorozeným synem se jí podaří uniknout do Théb, kde se jí ujme královská manželka Teje. Jenže Manéthon uprchlici najde a obviní, že je zlodějka a lhářka...

 

 


novinky ve fonduPALMER, Daniel: Zoufalec
Ostrava, Oldag 2017.

Gage Decker přišel při autonehodě o ženu a syna. Když už si myslí, že pro něho život skončil, seznámí se s Annou. Brzy se vezmou a touží po dítěti. Po tragickém potratu se rozhodnou pro adopci a osud jim přivede do cesty Lily, mladou těhotnou dívku bez domova. Příchodem Lily se ale všechno začne kazit a Gage je brzy postaven před osudovou volbu...

 

 

Seznam nových knih z beletrie pro dospělé čtenáře.

 

novinky ve fonduFITZGERALD, Matt: Vítězství je v hlavě
Praha, Mladá fronta 2017.

Vítězství je v hlavě zachycuje stěžejní momenty historie vytrvalostních sportů, aby čtenáři přiblížila návyky a taktiky, kterých může využít k rozvíjení vlastní duševní síly. Vrcholoví sportovci svými schopnostmi připomínají bohy. Nicméně nehledě na schopnosti, má i jejich talent jisté hranice. Nejobtížnější závody vyžadují, aby šampion spoléhal nejen na své tělo, ale i na hlavu, protože jen tak může čelit obavám, které známe všichni: například strachu z neúspěchu, strádání či změny.

 


novinky ve fonduMAŤOVÁ, Petra: Trochu jiné mámy: hovory o mateřství navzdory zdravotnímu hendikepu
Brno, Host 2017.

Nakolik je postižení nebo nemoc skutečnou překážkou plnohodnotného mateřství? S čím vším je třeba počítat, když se hendikepovaná žena rozhodne mít dítě? Autorka formou rozhovorů s hendikepovanými ženami a jejich muži zkoumá vztah mezi hendikepem a mateřstvím. Zaměřuje se na okamžik rozhodnutí se pro mateřství a na změnu, kterou narození dítěte do života obou partnerů přináší. Všímá si, jak se mateřstvím proměňuje vnímání vlastního zdravotního omezení a nakolik mateřská role vtahuje do veřejného prostoru.

 


novinky ve fonduACHNER, Heike: Přírodní lékárna pro psy
Praha, Plot 2017.

Horké citronové zábaly pomáhají na bolesti v krku, jablečný ocet na svědění, med na záněty a kostival na zranění. Heike Achnerová používá osvědčené znalosti a vysvětluje, jak můžete pomocí bylinek, tinktur a zábalů zmírňovat a léčit psům bolístky a nemoci. Exkursy o rostlinném léčitelství, obkladech a vodní terapii vám navíc dají nahlédnout do alternativních způsobů léčby. A to vše veterinárně prověřeno. Heike Aichnerová je veterinární léčitelka, fytoterapeutka a aromaterapeutka.

 

 

Seznam nových knih z naučné literatury pro dospělé čtenáře.

 

novinky ve fonduHARGRAVE, Kiran Millwood: Dívka z inkoustu a hvězd
Praha, Fragment 2017.

Od chvíle, kdy na ostrov dorazil generál Adori, nikdo nesmí překročit hranici mezi Gromerou a zbytkem ostrova. To ale Isabelle nezabraňuje v tom, aby snila o tom, že jednou prozkoumá každičký centimetr Zapomenutého území, které leží hned za hranicemi. Když zmizí její nejlepší kamarádka, Isabella se vetře do pátrací skupiny - je přeci dcerou kartografa. Navíc kromě map umí číst i hvězdy, které ji mohou dovést až do zapomenutého srdce opuštěného ostrova. Jenže svět za městskými hradbami je jen pustina plná příšer, kde pod vyschlými řekami a kouřícími sopkami spí příšera z legend. Isabella brzy zjistí, že zachraňovat bude nejen ztracenou dívku, ale především samotný ostrov.

 

novinky ve fonduHURTÍKOVÁ, Vlasta: Kocourek Matýsek: pohádka pro nejmenší čtenáře
Brno, Edika 2017.

Pohádková knížka o odvaze a přátelství je určena začínajícím čtenářům. Příběh o kocourku Matýskovi a jeho dobrodružstvích při záchraně domečku přináší dětem důležité poselství: nad nepřítelem nemusí vždy zvítězit ten největší a nejsilnější!


novinky ve fonduMODIANO, Patrick: Katka Krátkozraká
Praha, Albatros 2017.

Katka Krátkozraká žije s tatínkem v desátém pařížském obvodě a touží se stát tanečnicí. Jenže nosí brýle. Nevýhoda? Kdepak! Když si je totiž sundá, ocitá se v jiném světě, jemnějším a přívětivějším. Tam s tatínkem často utíkají. Ale čím se vlastně tatínek živí? Proč od nich odešla maminka? A uvidí ji Katka ještě někdy?.

 

 

Seznam nových knih pro dětské čtenáře.

 

 

Novinky ve fondu v minulých měsících.

Aktualizováno Pátek, 15 Prosinec 2017 14:51