A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Aktuality Kulturní akce Beseda K BŘEHŮM NOVÉHO SVĚTA
Beseda K BŘEHŮM NOVÉHO SVĚTA PDF Tisk Email

besedy

Zveme na setkání a povídání se zajímavými hosty na besedě o nesnadném životě námořního lékaře. Pozvání přijali lékaři MUDr. Otakar Mlejnek a Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc..

29. září 2010 v 16,00 hodin ve Sladovně „Bílé trámy“.
Poslední vstupenky k dispozici v MěK Písek a Sladovně

 

 

 

 

 

besedyMUDr. Otakar Mlejnek se narodil v roce 1930 v Roudnici nad Labem. Narodil se nad naší největší řekou a už tehdy se obdivoval, že teče do Hamburku, kde se vlévá do moře. Po rodičích zdědil lásku k cestování, k přírodě a touhu po vzdělání. Chtěl se věnovat zahraničnímu obchodu nebo diplomacii, jako nestraník ale neměl v tomto směru šanci. Rozhodl se pro medicínu, věřil, že mu bílý plášť otevře cestu do světa . Po promoci v roce 1956 šel  na Slovensko, kde našel v horách, které miloval, pozdější paralelu s mořem, kterému zasvětil další život.
Je autorem čtyř dílů poutavých knih, ve kterých vzpomíná na dálné plavby, kterých se zúčastnil.

Knihy O. Mlejnka ve fondu MěK Písek.

 

besedy

Profesor MUDr. Jan Pirk, DrSc.   se narodil 20. 4. 1948 v Praze v rodině s tradicí lékařského povolání, do které se sám řadí již ve čtvrté generaci . Lékařskou fakultu UK v Praze ukončil v roce 1972  a ještě týž rok nastoupil v nemocnici v Nymburce na chirurgické oddělení jako sekundární lékař. Později byl přijat na Kliniku kardiovaskulární chirurgie IKEM v Praze. Brzy se stal platným členem tehdejšího týmu,jenž byl zaměřen na cévní chirurgii a v návaznosti na ni i na kardiochirurgii.  V průběhu let od roku 1975 získal postupně I. a II. atestaci z chirurgie, z cévní chirurgie, z kardiochirurgie, vědecké hodnosti CSc. i DrSc. a pedagogické hodnosti docent a profesor.

Zmíněná vědecká činnost je dostatečně dokumentována i řadou publikací v domácích i zahraničních odborných časopisech, jež zahrnují celkem 173 sdělení, 2 monografie, 218 přednášek, dále vědeckými cenami, které mu byly uděleny jak domácími, tak i zahraničními společnostmi.  v roce 1991 byl jmenován přednostou Kliniky kardiovaskulární chirurgie, v roce 1997 přednostou Kardiocentra IKEM, což v obou případech platí dodnes.

Podrobný životopis.

Knihy J.Pirka ve fondu MěK Písek.

Aktualizováno Úterý, 21 Září 2010 12:40