A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Knihovny regionu Co nového v regionu Automatizace knihovnických činností
Automatizace knihovnických činností PDF Tisk Email

Regionální oddělení MěK Písek zapojilo veřejné knihovny na Písecku do automatizace knihovnických činností prostřednictvím automatizovaného regionálního systému Clavius REKS.

V roce 2008 začaly pracovat s AKS Clavius REKS knihovny v obcích Čížová, Horosedly, Jetětice, Křenovice, Mišovice, Podolí I., Předotice, Putim, Rakovice, Vlastec.


V roce 2009 bylo zařazeno do programu dalších 10 obecních knihoven : Dolní Novosedly, Heřmaň, Nevězice, Oslov, Slabčice, Šamonice, Tálín, Vlksice, Zhoř a Žďár.

• Systém řeší automatizaci určitého regionu a ne jen jedné knihovny.
• Podporuje práci více knihoven v jedné společné databázi při zachování nezávislosti a    samostatnosti v celém systému.
• Je základem pro vznik regionálního souborného katalogu dokumentů.
• Modernizace knihovních služeb.

  

Příkladem nové a moderní knihovny s infocentrem je v obci Čížová. Pracovnice infocentra a knihovice Jitka Kotenová v květnu 2009 úspěšně zvládla uložení celého knihovního fondu do počítačového programu Clavius REKS. Tím došlo k propojení knihovny s Městskou knihovnou v Písku.
Regionálního oddělení MěK Písek pomohly při aktualizaci knih. fondu, ten nyní obsahuje 1673 svazky knih. Knihovna nabízí nejen vlastní beletrii a naučnou literaturu, ale pravidelně si paní knihovnice podle požadavků svých čtenářů vybírá v MěK Písek soubor nových knih tak i doporučené literatury pro studenty.

 

 knihovna čížová

Aktualizováno Pátek, 06 Květen 2011 11:40