A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Aktivity Pro děti Seznam her v dětském oddělení
Seznam her v dětském oddělení PDF Tisk Email

Vybírat můžete z těchto her pro malé i velké:

Cech zlodějů : dynamická karetní hra, která prověří strategické schopnosti.
Česko junior: prověří, jak dobře znáte Českou republiku.
Kris Kros klasik: hra se slovy, kde vítězí hráč s velkou slovní zásobou.
303 společenských her: souprava pro děti i dospělé obsahuje známé společenské hry od karet, domina, kostek až po  mikádo.
Carcassone: strategická kartičková hra, ve které soupeříte o celé město.
Námořní bitva: klasická námořní bitva, kde vítěz dokonale zdecimuje soupeřovu flotilu.
Safari - schovej a najdi: logická hra, která dokonale protáhne mozkové buňky hráčů.
Ubongo: zábavná hra, kde vítězí rychlost a postřeh.
Kuřecí olympiáda:
máte dobrou paměť, pak je to hra přímo pro vás.
Aktivity pro děti: interaktivní společenská hra pro malé , která rozvíjí fantazii, vyjadřovací schopnosti a slovní  zásobu.
Blafuj: blafovací hra s obrázky.
Twister: zábavná společenská hra, která prověří pružnost těla.
Osadníci z Katanu: strategická hra, při které se osadníci snaží urvat co nejvíce prostoru, vítězí rozum i štěstěna.
Kloboučku hop: hra známá rodičům i prarodičům, kde vyhrávají šikovné prstíky.
Blokus: potrápí mozkové buňky, neboť jen ten, kdo dokáže zabrat nejvíce místa je vítěz.
Tik tak BUM: znáš-li hodně slov a umíš rychle mluvit, zahrej si a bombička ti nevybuchne.
Jógová abeceda: hravé cviky ve tvaru písmen s popisem cvičení.
Irregular verbs all year round: originální česká stolní hra, která vás naučí anglická nepravidelná slovesa.
4 cestovatelské hry: soubor cestovatelských her, díky nimž přiblížite svým dětem zeměpis hravou a nenáročnou formou. 
4 veselé hry: soubor zábavných her pro děti od 4 let.Přechytračte opici, vydejte se za pokladem, vstupte do čarodějnické školy, vyražte na výlet vlakem.
4 přírodovědné hry: ukažte svým dětem, že přírodověda a angličtina se mohou spojit v zábavu. Ptačí hra, Evoluce, Pytlácká nebo Crazy animals - to jsou hry, které vám zpříjemní společné chvíle.
4 dobrodružné hry: aneb zábava s písmenky a matematikou. Putování s dinosaury, Písmenková pyramida, Ztracená Atlantida nebo Chytré kočky. To všechno na jednom herním plánu.
Párty Alias: velká Sázka patří na každou pořádnou párty. Je jedno, jak jste staří či chytří, užijete si s ní vždy plno legrace. 
Zlaté Česko: otázky a odpovědi je další ze série veleúspěšných vědomostních her. Na hráče tentokrát čekají nejen nové otázky, ale i některé nové vědomostní okruhy.
Hra Dominion + rozšíření Černý trh: propracovaná karetní hra s originálním, až rafinovaným herním systémem.
V kostce! Svět:  svižná desetiminutová hra, při níž zahřejete mozkové závity. Procvičíte paměť a otestujete znalosti států světa. 
Osadníci z Katanu: karetní hra s krásnými ilustracemi postavená na nesmrtelném systému Osadníků z Katanu. Ideální na cesty i dlouhé večery. 
Domino:  zvířátková varianta známé hry původem z Asie, obsahuje 28 kostek v dřevěné krabičce.
Dinosauři - v kostce:desetiminutová hra na procvičení paměti a poznávání dinosaurů, aneb co si zapamatujete za 10 vteřin?
Kouzelnický kufřík: kouzelníkem snadno a rychle. Okouzlete své kamarády zajímavými kouzelnickými triky!
Moje první Česko: otázky a odpovědi.Zábavná hra pro zvídavé děti,kde zjistí, jak dobře znájí svoji zemi a svět, ve kterém žijí.
Moje první obrázky – v kostce: pomocí roztomilých obrázků se děti naučí poznávat barvy, zvířátka, logicky uvažovat a také si procvičí paměť.
Neposlušné potrubí: vyberte si úkol a umístěte části potrubí do země tak, aby nezbylo žádné prázdné místo a všechny trubky byly v zemi. Veselá hra z řady logických her pro jednoho hráče.
Veselá farma: hra nabízí k řešení 50 logických úkolů, ve kterých řešíte problém prostoru na vaší farmě.Logická hra pro jednoho hráče.
Znáš mě?: je zábavná párty hra, kdy Vaším úkolem bude odhadnout, co si myslí Vaši spoluhráči.
Zvířata - v kostce: desetiminutová hra na procvičení paměti a znalosti o zvířatech aneb co si zapamatujete za 10 vteřin.
Abeceda v kostce: naučte děti abecedu zábavnou formou – pomocí veselých obrázků od jednotlivých písmenek. Obsahuje 71 karet s obrázky od jednotlivých písmenek abecedy.
Česko – otázky a odpovědi: jak dobře znáte Českou republiku? V této vědomostní hře najdete 2 400 zajímavých otázek týkajících se České republiky a jejích obyvatel.Otázky jsou rozděleny do šesti okruhů: historie, kultura, příroda/věda/technika, geografie, sport a různé.
Historie v kostce: znáte slavné osobnosti a události z naší a světové historie? Pomocí obrázků se je zajisté lehce naučíte. Obsahuje 71 karet s pěknými obrázky historických dějin a postav, včetně základních informací o nich.
Knížata z Katanu: na Katanu se stále něco děje. Konají se trhy, ostrovem cestují kupci a všude se to hemží zrádci a špeluňkami.
Matematika v kostce: desetiminutová hra na procvičení paměti a osvojení si pojmů z matematiky aneb co si zapamatujete za 10 vteřin.
Praha v kostce: vyznáte se v Praze a její historii? Odpovědi a mnoho jiných zajímavostí o Praze najdete na 71 obrázkových kartách.
Všechny vlajky světa: v této hře poznáváte vlajky různých států, jejich hlavní města a další zajímavosti. Stupeň obtížnosti si můžete určit dle Vaší nálady a znalostí.
Vynálezy v kostce: desetiminutová hra na procvičení paměti a poznávání vynálezů a vynálezců, aneb co si zapamatujete za 10 vteřin.
Abalone quattro: další verze hry Abalone, tentokrát pro čtyři hráče. Obsahuje vedle klasických černých a bílých kuliček také kuličky červené a modré.  Kdo první vytlačí soupeřovy kuličky?
Akce ostrov: dobrodružná hra pro předškoláky.Hra rozvíjí dovednosti a schopnosti potřebné pro zápis dětí do první třídy, například rozpoznávání velikosti, délky, množství a barev.
Dostihy a sázky: klasická stolní společenská hra s původními pravidly a bohatou originální výbavou. Je učena především starším dětem a dospělým hráčům. 
Economica: Ve hře se stáváte začínajícím podnikatelem, jehož úkolem je vybudovat prosperující firmu. 
Jožin z bažin: jednoduchá vzrušující rodinná hra od Ivana Mládka, ve které se můžete nečekaně ocitnout v bažině. Dokážete ulovit Jožina? 
Kapky rosy: zábavná hra pro ty nejmenší. Děti trénují především zručnost a trpělivost a musí zároveň přemýšlet nad nejvhodnějším umístěním kapek na květinku.
Monopoly: nejklasičtější společenská hra z oboru obchodování. 
Noemova archa: nová společenská hra, kterou mohou hrát již ti nejmenší. Hrou se malé děti učí poznávat různé druhy zvířat a kontinenty, na kterých žijí.
Pozor, ježibaba: hra plná napětí, kterou ocení zejména malí hráči. Má originální herní mechanismus a pohádkové vzezření.
Vyhrává ten, kdo naloupe víc perníčků a vyhne se ježibabě.
Scrabble:  klasická slovní hra na principu tvorby křížovky. Hráč musí využít co nejlépe svých 7 náhodně vytažených písmen k tvorbě slov na herním plánu. 
Staré pověsti české: stanete se jedním z osadníků, vystavíte svá obydlí, budete pěstovat obilí, chovat skot či včelstvo.
Starling: kvalitní hra, která učí zábavnou formou základům etikety. 
Tantrix game: sbírka hlavolamů, s kterou můžete zábavnou formou vysvětlit např. geometrické tvary a formy, seskupování a klasifikaci objektů nebo množiny. S její pomocí se děti naučí řešit problémy, rozpoznávat vzory a rozvinou své prostorové vidění. 
Tik Tak Bum junior: slovní hra určená pro děti  od předškolního věku. Hráči vymýšlejí slova, která mají spojitost s obrázkem na kartě. 
Želví závody: hra pro děti od 5 let, jejímž vítězem se stává majitel želvičky, která jako první překoná na herním plánu zahradu a pochutná si na salátu.
Dixit Jinx: jeden hráč, který je v pozici "vypravěče", a ostatní hráči se snaží uhádnout, kterou z vyložených karet, má na mysli. Nový styl obrázků hře přidává na obtížnosti. 
Duch!: jako blesk rychlá postřehová hra, pro 2 až 8 šikulů, kterým již bylo alespoň osm let. Pokud se vám zadaří popadnout rychle správné předměty, máte dobrý předpoklad pro úspěch v této hře.
Bílé historky: zapeklité, mysteriózní záhady pro děti i dospělé s jakýmkoliv vztahem k hrám. Hráči se snaží zrekonstruovat celou historku pomocí otázek, na které jim moderátor odpovídá pouze "ano" nebo "ne"
Růžové historky: 50 záludných hádanek především pro dívky.
Zelené historky: jsou určeny pro mladší děti a jsou tak alternativou k morbidním Černým historkám. I zde hráči musí zapojit svůj detektivní úsudek. Tentokráte se budou pohybovat v prostředí lesa, stezek, kempování a zvířat, která zde mohou potkat.
IQ Link: víceúrovňová logická hra, která potrápí vaše mozkové závity. Podaří se vám nacpat 36 herních dílků na herní plánek, který má jen 24 míst?
Jenga klasik: Jenga věž je klasická zručnostní společenská hra pro 2 a více hráčů všech věkových kategorií. Tato varianta Jengy je v provedení natur tzn. bez barevného označení kamenů. To umožňuje vystavět vysokou věž!
Jungle speed: zábavná hra pro celou rodinu rozvíjející postřeh a rychlou reakci.
Střelené kachny: zábavná a rychlá karetní hra. Zachraňte svoje kachny a zařiďte, aby žádná ze soupeřových kachen nepřežila. Poslední kachna ve hře vítězí!
Tučňáci na ledu: originální logická hra pro jednoho hráče z produkce Smart games. Hra obsahuje celkem 60 zadání rébusů od jednoduchých až po velmi náročné.
Jak fungují auta: interaktivní průvodce mechanismy, které uvádějí auta do pohybu.
Colorpop: neotřelá logická hra, kterou si může zahrát jeden až pět hráčů. Díky svému zpracování a snadným pravidlům je hra kandidátem nejen pro přemýšlivé dospělé, ale i starší děti.
Triominos: trojúhelníková varianta domina, která  nabízí více kombinací – ideální hra pro celou rodinu. 
Tarantule Tango: bláznivá karetní hra s hromadou vykutálených zvířátek, spoustou nenápadných pavouků a jednou tarantulí, co ráda tančí.  Úkol je co nejrychleji se zbavit všech svých karet. 
Baobab: zábavná hra se zvířátky pro celou rodinu. Principem hry je pokládat kartičky zvířátek na baobab tak, aby žádná z nich nespadla a vydržela na baobabu co nejdéle.
Grabolo: postřehová hra, v níž hráči uplatní nejen rychlé ruce, ale i paměť.  Hráči vždy hodí dvěma kostkami. Jejich kombinace určí hledanou barvu a číslo. Úkolem hráčů je co nejrychleji tuto kombinaci nalézt a zakrýt ji rukou. 
Panic Lab se hraje se čtvercovými kartičkami rozmístěnými do kruhu. Na kartičkách jsou laboratorní obludy různých tvarů, barev a vzorů. Cíl hry je nalézt na základě čtyř vržených kostek tu správnou obludu.
Chňapni čuníka: výborná postřehová hra s čuníky, co vlastně ani jako čuníci nevypadají. Úkol je zdánlivě jednoduchý - nasbírat co nejvíce vzájemně si podobných karet. Hru je možno zkombinovat s hrou Chňapni pejska. 
Jungle Speed Safari: další skvělá postřehová hra. Hráči postupně otáčejí karty ze své kupičky a reagují, jakmile se objeví určité karty nebo kombinace. 
Údolí králů: hra, ve které se  stanete staroegyptskými staviteli, kteří mezi sebou soutěží, kdo z nich postaví nejhonosnější monument pro faraóna (Sfingu, obelisk, chrám či pyramidu). 
Telepatie: objevte kouzlo telepatie s touto neotřelou párty hrou, kde vítězem se stane ten, kdo dokáže nejlépe přečíst a zhodnotit své soupeře.
Zámecké schody: logická hra pro čtyř- až osmileté řešitele i jejich rodiče, která přináší hodiny procvičování mozkových závitů. Cílem je za použití krásných dřevěných věží a schodů vytvořit cestu, po níž bude moci rytíř dojít k princezně.
Bang! Pravá přestřelka z Divokého západu.Kdo z hráčů je pomocník šerifa? Kdo je bezcitný bandita? A kdo je odpadlík, který to hraje na obě strany tak, aby se stal novým šerifem? To vše zjistíte, až vytasíte svoje kolty.
Bengál!  postřehová (nejen) dětská hra, kde hlavní roli hrají zvuky zvířat. Najdete jako první to správné zvíře a zařvete jako lev, zakvákáte jako žába či zachrochtáte jako prase? Ano? Pak máte vítězství v kapse.
Time's Up: Rodina: nová verze oblíbené párty poznávací hry Time's Up, která se zaměřuje na poznávání různých pojmů různými prostředky. Tentokrát ve verzi, jejíž pojmy ovládají i děti.
Mysli a spojuj – Vesmír: zábavná vzdělávací hra, která je založena na základních vědomostech o vesmíru. Hráči se mohou nejen blýsknout svými vědomostmi. 
Angry Birds: Útok: vtipná logická hra pro jednoho hráče, v níž musí ptáci naskákat na prasata tak, aby všechna prasata zmizela. 
Anti-virus: atraktivní bio-logická hra pro hráče nejrůznějších věkových kategorií. Je zábavná a zároveň rozvíjí IQ – trénuje prostorovou představivost, logické myšlení, schopnost plánování a koncentrace.
Zajíc v pytli: úžasná dětská hra od specialisty na edukativní hry firmy Granna. Hra je originální svým založením - staví na v hrách opomíjeném základním lidském smyslu. Na hmatu.
Den a noc: jedinečně zpracovaná logická hra pro jednoho hráče. Je vyrobena ze dřeva, krásně barevná a založena na myšlence, která rozvíjí logické myšlení a představivost i těch nejmenších dětí. 
Activity junior: interaktivní společenská hra , která rozšiřuje slovní zásobu a fantazii. Princip hry je předvedení nebo nakreslení slov. Pojmy jsou přizpůsobeny slovní zásobě a chápání dětí.
Tokaido: velice specifická, spíše odpočinková hra, která vypráví o cestě napříč Japonskem.
Afrika: desková hra, jejímž cílem je uskutečnit expedice napříč kontinentem a při těchto náročných cestách získat co nejvíce uměleckých artefaktů a třebas i peněz, které jsou v závěrečném hodnocení cenným pomocníkem při hromadění bodů.
Agricola se zdá být začínající legendou herního světa moderních her. Agricola je latinský výraz pro farmáře. Hra vás přenese do těžké doby 17. století, kdy si lidé na farmách museli sami zaopatřit své živobytí. Čeká vás pěstování zemědělských plodin, chov zvířat, různé profese - prostě spousta věcí, které se na takové farmě mohly odehrávat.
Arrivée: desková hra, která věrně simuluje slavné cyklistické závody Giro d'Italia, Le Tour de France nebo La Vuelta.
Blokus Junior: dětská varianta již legendární abstraktní strategické hry. Tato juniorská verze respektuje psychické a motorické dovednosti předškolních dětí, takže si ji mohou zahrát již pětiletí hráči. 
Příběhy z kostek - Rory's Story cubes: je založena na 9 kostkách, z nichž každá obsahuje 6 unikátních obrázků. Před hodem kostkou je tak ve hře celkem 54 obrázků.Propojte obrázky příběhem...
Vikingové v bouři: logická hra pro jednoho hráče spojuje zábavu i rozvoj IQ. Podporuje prostorovou představivost, koncentraci a plánování.
Auto Blok - chyťte zločince: logická hra, ve které musíte jakožto velitele zásahové jednotky – jen za pomoci šesti policejních vozů obklíčit červené autíčko.
Dixit: hra vhodná na párty i domů, ve které má každý hráč možnost předvést svou jedinečnou fantazii a taktiku.
Dobble: chytlavá společenská hra, která se hodí na jakoukoliv párty. Hlavní roli na cestě k vítězství hraje vynikající postřeh. 
Lonpos 505: je logická skládačka určená pro jednoho hráče. Obdobně jako v dalších podobných hrách je i zde úkolem hráče-řešitele poskládat jednotlivé dílky složené z různě pospojovaných kuliček do rámečku (krabičky).
Qwirkle: abstraktní hra pro celou rodinu. Jakkoli může hra Qwirkle vypadat jako jednoduché spojování barev a tvarů, pravdou je, že vyžaduje taktické uvažování a dobré plánování.
Už umím rozeznávat čísla: edukativní hra s čísly pro nejmenší.
Už umím rozeznávat barvy: edukativní hra  plná barev. Je založena na čtveřicích obrázkových karet, které mají stejný motiv, avšak jiné barevné složení. 
Už umím skládat obrázky: didaktická hra , v níž jde o to složit obrázek jako první.
Pohádkové hraní - Večerníček: společenská hra pro ty nejmenší. Má jednoduchá pravidla založená na principu hry Člověče nezlob se.
Zvířata - Hravá kniha v plechovce: zábavnou formou se poučí nejen děti, ale i dospělí o životě zvířat. 
Ty krávo!: paměťová hra, při které se neustále mění věci, které si člověk právě zapamatoval. Rámec tvoří sedm kategorií, které se týkají statku.
Příšerky ze skříně: paměťová kooperativní hra. To znamená, že hráči namísto toho, aby spolu soupeřili, musí spojit své síly, aby dokázali příšerky porazit.
Halli Galli - Cink Extreme!: další extrémně zábavná varianta známé společenské hry Cink! Oproti klasické variantě hry Cink si v této verzi musíte dávat pozor na mnohem více faktorů!
Sombrero nebo Buřinka?: je edukativní hra, která podporuje dětskou tvořivost a dává nahlédnout pod pokličku cizích kultur.
Abaku: početní hra pro 1 až 4 milovníky čísel, součtů, rozdílů a her obecně. Hraní Abaku značně vylepšuje schopnosti počítání, logického uvažování a intuice.
Pandemic: kooperativní hra, ve které jsou všichni buď vítězi, nebo poraženými. Hráči podnikají společnou bitvu proti nemoci, která hrozí přerůst v pandemii.
IQ puzzle : logická hra, která potrápí nejeden mozeček a to jak mladým, tak i starším hráčům. Tato hra vám zábavnou formou otestuje vaše prostorové vnímání.
V kostce! Pohádky: desetiminutová hra na procvičení paměti a učení i utužování základních matematických úkonů, aneb co si zapamatujete za 10 vteřin?
Dixit Odyssey: pokračování originální fantazijní hry Dixit. Dixit Odyssey lze hrát jako samostatnou hru i jej použít jako rozšíření k základní hře Dixit.
Halali: originální karetní hra pro hráče všech věků. Na opačných stranách proti sobě stojí myslivci s dřevorubci a lišky s medvědy. Pustíte se do nelítostného boje?
Na ledové kře - Camouflage: jedinečná logická hra vhodná nejen pro děti od sedmi let, ale i pro dospělé. Úkolem hry je ve správných logických krocích splnit předem vybraný úkol.
Balanční hra: zábavná rodinná hra, v níž bojujete s rovnováhou.
Koncept: deduktivní párty hra, která se může odehrávat prakticky beze slov. Podaří se vám jen na základě graficky znázorněných symbolů přijít na to,  jaký pojem má protivník na mysli?

Společenské hry v katalogu MěK Písek.

 

Aktualizováno Úterý, 19 Leden 2016 13:01