A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Projekty Knihovna plná života (KPŽ) Fair trade snídaně a Food Revolution Day v Městské knihovně Písek
Fair trade snídaně a Food Revolution Day v Městské knihovně Písek PDF Tisk Email

projektyV pátek 15. května pořádá Městská knihovna Písek hned dvě akce týkající se zdravého stravování.
Od 9:00
proběhne ve vestibulu knihovny ochutnávka čajů a kávy z fairtradeové produkce a pro všechny zúčastněné bude připraveno drobné občerstvení z lokálních surovin. Společnost NaZemi.cz poskytne informační materiály o problematice fair trade.
Od 10:00 bude připravena v dětském oddělení ochutnávka zdravých potravin a trocha povídání o stravovacích návycích, a to v rámci Food Revolution Day.


Fair trade je způsob obchodu, jehož cílem je přímá a účinná podpora znevýhodněných pěstitelů, řemeslníků i zaměstnanců z rozvojových zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Je založen na vytvoření partnerství mezi producentem na straně jedné a spotřebitelem na straně druhé. Výrobcům fair trade nabízí spravedlivé obchodní podmínky. Koupě výrobků s označením fair trade je tedy vyjádřením solidarity s jejich výrobci a také s jiným, spravedlivějším, způsobem obchodu. Podpora a zájem o fair trade znamená, že nám záleží na tom, jakým způsobem a za jakých podmínek se produkuje, dováží a prodává zboží, které každodenně nakupujeme, konzumujeme a používáme.
Zájem o lokální suroviny a zdroje zaručuje kromě eliminace ekologické zátěže v podobě zbytečného transportu zboží také to, že snáze můžeme zjistit, kdo a za jakých podmínek je vyrobil. Tak ušetříme energii potřebnou na přepravu a dáme šanci místním výrobcům, kteří vydělané peníze vrátí zpět do lokální ekonomiky. Začít můžeme třeba ovocem a zeleninou od českých farmářů.

projektyFood Revolution Day je výzvou pro školy, školky, organizace, firmy, komunity či jednotlivce, aby v tento den věnovali svůj čas a pozornost tomu, co budou jíst. Cílem je ukázat dětem a rodičům, jak zdravěji a zodpovědněji přistupovat ke stravování. Food Revolution Day je organizován pod záštitou Jamieho Olivera a v České republice jej propaguje škola vaření Chefparade.

Plakát ke stažení.

Aktualizováno Středa, 06 Květen 2015 11:44