A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Aktivity Pro děti Nabídka společenských her v knihovně
Nabídka společenských her v knihovně PDF Tisk Email

aktivityStále se rozšiřující nabídka společenských a deskových her nyní má 140 titulů. Hry si můžete zapůjčit v oddělení pro děti nebo v beletrii zdarma na 14 dní. Prázdniny a dovolené jsou ideálním obdobím, kdy můžete hrát s rodinou nebo přáteli. Přijďte si vybrat z široké nabídky tu, která Vás osloví nejvíce.

Kompletní seznam společenských her.

Společenské hry v katalogu MěK Písek.

  

Popis nových her:

hry

Příběhy z kostek - Rory's Story cubes

Je to unikátní kostková hra, která dá vyniknout vaší fantazii, a kterou snadno strčíte do kapsy. Nejde zde o vítěze a poražené, ale jednoduše  jen o to, trochu jinak se pobavit.
Hra Příběhy z kostek - Rory's Story Cubes je založena na 9 kostkách, z nichž každá obsahuje 6 unikátních obrázků. Před hodem kostkou je tak ve hře celkem 54 obrázků, což činí přes 10 milionů různých kombinací.
Jak hru Příběhy z kostek hrát?
Hoďte jednoduše všemi devíti kostkami. Řekněte "Bylo nebylo..." a vyprávějte příběh, který spojí dohromady všech devět obrázků, které padly na kostkách. Začněte prvním obrázkem, který upoutá vaši pozornost, a pokračujte dál. Není žádná špatná odpověď. Cílem je především rozvíjet představivost.
Čím budete hrát hru častěji, tím snazší pro vás bude jednotlivé obrázky propojit. Postupně jistě zvládnete stále složitější a nápaditější příběhy.
Kostkovou hru Příběhy z kostek - Rory's Story Cubes lze hrát mnoha způsoby. Po využití všech devíti kostek můžete třeba hodit kostkami znovu a na příběh navázat. Můžete hru hrát jako kooperativní a ve vyprávění se střídat třeba po obrázcích. Svou fantazii můžete posunout i o úroveň výše a v příběhu nepoužívat přímo názvy obrázků, ale jen asociace, které ve vás daný obrázek vyvolává. Fantazii se zde meze opravdu nekladou.
Hra Příběhy z kostek - Rory's Story Cubes je uložena v přesně padnoucí krabičce. Hra je tak výborným společníkem na cesty a alternativní zábavou se známými i neznámými lidmi.

Počet hráčů:  1–12
Doba hraní: 20 minut
Věk hráčů:  6+

Hra Příběhy z kostek obsahuje:
9 obrázkových kostek

 

hryVikingové v bouři

Originální logická hra pro jednoho hráče z produkce Smart games. Hra obsahuje celkem 60 zadání rébusů od jednoduchých až po velmi náročné.
V logické hře Vikingové v bouři se lodě pohybují pomocí otáčení jednotlivých dílků s vlnami. Je třeba dávat si pozor na to, že často jeden z dílků blokuje otáčení ostatních. Pouze velice statečný a zároveň chytrý Viking má šanci vyvést svoji loď z vlnobití.
A jak tuto hlavolamovou hru hrát?
Nejprve si vyberete zadání v jedné ze čtyř náročností. Podle zadání umístíte jednotlivé hrací dílky na herní plán. S loďkami můžete pohybovat pouze tak, že otáčíte jednotlivými dílky moře. Vaším úkolem je dostat lodě do svých přístavů, tj. červená loď musí být v červeném přístavu, žlutá ve žlutém atp.
Logická hra pro jednoho hráče Vikingové v bouři spojuje zábavu i rozvoj IQ. Podporuje prostorovou představivost, koncentraci a plánování.

Počet hráčů:  1
Doba hraní: 10 minut
Věk hráčů:  6+

Hra Vikingové v bouři obsahuje:
9 otočných dílků moře
4 lodě, herní plán
4 přístavy
knížku s 60 zadáními a řešeními

 

hryAuto Blok - chyťte zločince

Zajímavá logická hra, které nechybí policejní zápletka. Vaším úkolem - jakožto velitele zásahové jednotky – je za pomoci šesti policejních vozů obklíčit červené autíčko.
Úkolem je umístit jednotlivé 3D dílky na hrací desku tak, aby bylo zablokováno červené autíčko se zlodějem. Hra obsahuje 60 variant zadání ve čtyřech obtížnostech - Road Block tak slibuje hodiny zábavy. Při hře je třeba myslet dopředu a dokázat si představit jednotlivá autíčka, která jsou umístěna na destičkách, uspořádaná v prostoru. Stejně jako při policejních honičkách ve filmech, vyhrává ten lepší!

Počet hráčů:  1
Doba hraní: různá
Věk hráčů:  7+

Hra obsahuje:
pravidla
sešit s řešeními

 

hryDixit

Skvělá a originální společenská hra, ve které má každý hráč možnost předvést svou jedinečnou fantazii a taktiku. Hra se hodí na každou párty a zároveň je vhodná pro rodinné hraní. Dixit je skvělá pomůcka pro rozvíjení kreativity, nejen u dětí.
Hráči se několikrát během hry stanou vypravěči. Úkolem vypravěče je zvolit si jednu kartičku ze šesti, které má v ruce, a libovolně popsat vyobrazený obrázek tak, aby nebylo jednoduché jej na první pohled poznat. Ostatní hráči vyberou ze svých kartiček jednu, která nejvíce vystihuje vypravěčův popis. Všechny vybrané kartičky se pak zamíchají a vyloží před hráče. Ti se pak snaží určit, která karta je vypravěčova.
Pokud kartičku všichni uhodnou nebo naopak nikdo, vypravěč prohrává. Vypravěč boduje pouze v okamžiku, kdy jeho kartičku alespoň někdo neurčí. Je proto důležité zvolit správnou taktiku popisu kartičky. Cílem hry Dixit je dosáhnout co nejvíce bodů.

Počet hráčů:  3–6
Doba hraní: 30 minut
Věk hráčů:  8+

Balení hry Dixit obsahuje:
84 karet
6 dřevěných figurek
36 žetonů
pravidla hry

 

hryDobble

Chytlavá společenská hra, která se hodí na jakoukoliv párty. Hlavní roli na cestě k vítězství hraje vynikající postřeh. Dobble obsahuje 5 herních módů, jejichž základem je vždy najít stejný obrázek na dvou kartách.
Popis a průběh hry (zdroj Zatrolene hry):
Velice rychlá postřehová hra, kde je cílem najít společný symbol na kartách a zbavit všech svých karet, nebo jich co nejvíc posbírat. Záleží na variantě, jakou chceme hrát. Hra obsahuje pět variant. 
Hra končí dobráním balíčku a hráč s nejméně kartami vyhrává. Každá z těchto her má jiné bodové ohodnocení a vítězem je hráč, který má bodů nejvíce.

Počet hráčů:  2–8
Doba hraní: 5–10 minut
Věk hráčů:  6+

Hra obsahuje:
55 karet
pravidla hry

 

hryLonpos 505

Logická skládačka určená pro jednoho hráče. Obdobně jako v dalších podobných hrách je i zde úkolem hráče-řešitele poskládat jednotlivé dílky složené z různě pospojovaných kuliček do rámečku (krabičky).
Hra obsahuje celkem 505 úloh, jejichž náročnost postupně roste. Skládání tak je nejen opravdovou výzvou, ale i zábavou, která opravdu vydrží.
Hra Lonpos 505 připomíná oblíbené hry typu IQ Puzzler, IQ Box či IQ Twist. Princip hry je prakticky stejný - hráč si nejprve dle předlohy připraví některou z úloh. Jeho úkolem je po té doplnit zbývající dílky tak, aby se všechny vešly do rámečku, žádná část nepřečuhovala a nikde nezůstaly mezery.
Úkol se zdá na první pohled jednoduchý, ale vězte, že úlohy jsou více než náročné.

Počet hráčů:  1
Doba hraní: různá
Věk hráčů:  6+

Hra Lonpos 505 obsahuje:
zavírací krabičku
12 nepravidelných dílků
knížku s 480 2D úlohami a 25 3D úlohami

 

hryQwirkle

Celosvětově ceněná abstraktní hra pro celou rodinu.
Jakkoli může hra Qwirkle vypadat jako jednoduché spojování barev a tvarů, pravdou je, že vyžaduje taktické uvažování a dobré plánování. Hra obsahuje 108 kamenů s šesti různými znázorněnými tvary v šesti barvách. Hráč během hry umisťuje své kameny tak, aby se v případě shodného tvaru lišila barva symbolu a v případě shodné barvy lišil tvar. Přitom se samozřejmě snaží získat co nejvíce bodů. Avšak pozor! Vaši spoluhráči nehodlají jen tak sedět a nečinně přihlížet. Dobře si tedy ohlídejte, abyste při čekání na výhodnou  mezírku nenachystali někomu slušně obodovanou řadu.
Qwirkle je velmi rychlá hra na naučení, ale brzy zjistíte, že bude potřeba využití strategické schopnosti, pokud budete chtít získat nejvíce bodů.
Hra Qwirkle po celém světě posbírala na 15 různých cen!

Počet hráčů:  2–4
Doba hraní: 45 minut
Věk hráčů:  6+

Hra obsahuje:
108 kamenů
1 měšec
pravidla

 

hryUž umím rozeznávat čísla

Edukativní hra s čísly pro nejmenší. Každá karta představuje číslo jako číslici, body na hrací kostce nebo jako počet předmětů. Hra je vhodná jako dárek na návštěvu, kde mají malé dítě.
Hru Už umím rozeznávat čísla lze hrát trojím způsobem.

Počet hráčů:  2 – 6
Doba hraní: různá
Věk hráčů:  4+

Hra Už umím rozeznávat čísla obsahuje:
36 karet (9 sad po 4 kartách)

 

hryUž umím rozeznávat barvy

Edukativní hra Už umím rozeznávat barvy je veselá karetní hra plná barev. Hra je vhodná jako dárek na návštěvu, kde mají malé dítě.
Tato didaktická hra je založena na čtveřicích obrázkových karet, které mají stejný motiv, avšak jiné barevné složení. 

Karty lze rovněž použít jako Kvarteto.

Počet hráčů:  1–6
Doba hraní: různá
Věk hráčů:  3+

Hra už umím rozeznávat barvy obsahuje:
36 hracích karet (9 sad po 4 kartách)

 

hryUž umím skládat obrázky

Didaktická hra Už umím skládat obrázky je veselá karetní hra, v níž jde o to složit obrázek jako první. Hra je vhodná jako dárek na návštěvu, kde mají malé dítě.
Hra Už umím skládat obrázky nabízí hned tři herní varianty. Základní varianta hry je vykládání obrázků .
Karty ze hry Už umím skládat obrázky lze rovněž použít pro Obrázkové kvarteto či pro hru jednoho hráče, která je založena na skládání obrázků podobně jako základní hra.

Počet hráčů:  1–6
Doba hraní: různá
Věk hráčů:  3+

Hra Už umím skládat obrázky obsahuje:
36 karet (9 sad po 4 kartách)

 

hryPohádkové hraní – Večerníček

Výborná společenská hra pro ty nejmenší. Má jednoduchá pravidla a přesto je hra velmi zábavná.
Pojďte si s námi hrát je společenská hra pro nejmenší děti. Herní systém je velmi jednoduchý, ale zábavný. Otevře dětem rozmanitý svět společenských her. Hraje se s obrázkovou kostkou, která má na místo teček šest symbolů (jahoda, míček apod.), které figurují i na hracím plátnu. Dítě nemusí umět počítat - hra je proto vhodná pro děti již od tří let. Děti velmi ocení oblíbené postavičky Rákosníčka, Malé čarodějnice, Křemílka a Vochomůrky ilustrované panem Zdeňkem Smetanou. Úkolem hry je dovést svoji postavičku do cíle.
Společenská hra Pohádkové hraní je jednodušší než podobné hry založené na principu hry Člověče, nezlob se! Děti totiž neumisťují do domečku čtyři figurky, ale stačí, když do cíle dostanou jedinou postavičku. Hra tak zabaví i menší děti, které se ještě nedokáží dlouho koncentrovat.

Počet hráčů:  2–4
Doba hraní: 20–40
Věk hráčů:  3+

Hra Pohádkové hraní - Večerníček obsahuje:
herní plán
obrázkovou hrací kostku
4 postavičky
4 barevně odlišené podstavce

 

hryZvířata - Hravá kniha v plechovce

Zábavnou formou se poučí nejen děti, ale i dospělí o životě zvířat. Na 80 kartičkách naleznete otázky se čtyřmi možnostmi a na druhé straně kartičky se dozvíte správnou odpověď i s vysvětlením. Každá kartička je doplněna o barevný obrázek.


Počet hráčů:  1 a více
Doba hraní: různá
Věk hráčů:  6+

Hra Zvířata obsahuje:
40 karet

 

Aktualizováno Úterý, 19 Leden 2016 12:46