A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Category Table Cizojazyčná literatura
Cizojazyčná literatura PDF Tisk Email
Napsal uživatel Věra Vodvářková   
Pátek, 17 Červen 2016 14:45

cizojazyčná litMěstská knihovna Písek se v roce 2015 zúčastnila již druhé etapy projektu Cizojazyčná literatura 2015, který byl určen vybraným veřejným profesionálním knihovnám. Projekt vyhlásila Moravská zemská knihovna v Brně z pověření Ministerstva kultury ČR. První etapa proběhla v roce 2014 a knižní fond písecké knihovny byl obohacen o 145 titulů. V etapě druhé to bylo již 182 titulů v šesti světových jazycích.

Nejen skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále... Vergilia v originále sice nenabízíme, ale v knihovně máme nyní k dispozici knihy autorů jako Helen Fielding, Simon Mawer, Patrick Modiano, Michel Houellebecq, Anna Gavalda, Umberto Eco, Herta Müller, Daniel Glattauer či Paulo Coelho. Pro milovníky humoru nabízíme Jirotkova Saturnina nejen v angličtině a němčině, ale nyní také ve španělštině. Díky projektu se obohatila nabídka zjednodušené četby, mnohdy doplněné CD.

V současné době nabízí knihovna knihy v angličtině, němčině, francouzštině, ruštině, španělštině, esperantu a nově i v italštině. Všechny cizojazyčné knihy naleznete v příslušné sekci oddělení beletrie.

Přírůstkový seznam cizojazyčné literatury z projektu Cizojazyčná literatura 2015.

Aktualizováno Pátek, 17 Červen 2016 15:07