A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Projekty Knihovna plná života (KPŽ)
Knihovna plná života (KPŽ)

projkety

 

Cílem tohoto projektu je oslovit všechny zájemce o životní prostor, přírodu i nejrůznější aktivity spojené se zdravým a aktivním životním stylem. Neopomněli jsme  nejrůznější samozásobitelské aktivity - pěstitelství a chovatelství a také řemeslné a ostatní ruční práce.

A že to se zájmem o životní prostředí myslí Městská knihovna Písek vážně, rozhodla se zaměřit své snahy k získání certifikátu Zelená instituce a Fair -trade instituce.

 
Z našeho blogu i Facebooku zístáte informace o chystaných akcích,  literatuře a dalších aktivitách, včetně  zajímavých odkazů. Zde se také budeme těšit na Vaše ohlasy, tipy a názory a především podněty pro další činnost. Tento projekt dává prostor všem aktivním lidem, kterým není lhostejné, jak žijí, a mají pevný vztah k místu i krajině svého domova.
Letošní program jsme rozdělili na čtyři tematické okruhy: jídlo, rostliny, zvířata a recyklace. Příští rok  budou následovat další okruhy, aby Knihovna plná života byla co možná nejpestřejší a každý v ní nalezl zajímavé podněty, informace a zážitky.
 
Věříme, že v Městské knihovně Písek společně strávíme příjemné a přínosné chvíle se všemi, které naše pořady osloví, a naše písecká knihovna se skutečně stane Knihovnou plnou života.

 Háčkujeme s Andělkou potřetí PDF Tisk Email

Zveme na již tradiční tvůrčí setkání s paní Andělkou, která nás zasvěcuje do ručních prací v rámci projektu KPŽ. Zúčastnit se mohou začátečníci i pokročilí, kteří potřebují poradit nebo se prostě něco nového naučit.

Těšíme se na všechny a slibujeme příjemnou atmosféru a čajové osvěžení.

Úterý 21. dubna 2015 od 17:00 hodin.

plakáty

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Duben 2015 09:37
 
Biozahrada - pozvánka na besedu s Františkem Langmajerem PDF Tisk Email

Pěstujete ve své zahradě ovocné stromy? Potřebujete poradit, jak se správně o ně postarat?
Přijďte na besedu s odborníkem, který již potřetí přijde poradit, jak si svoji zahradu co nejlépe ošetřovat. Toto jarní setkání bude zaměřené na ovocné stromy a jejich "zpravokořeňování".
Přijďte si poslechnout praktické rady a zkušenosti, které pan František Langmajer ve své praxi získal.

Úterý 14. dubna 2015 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

plakáty

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 09 Duben 2015 09:32
 
Velikonoce s KPŽ - pozvánka PDF Tisk Email

plakátyChcete si jarní nebo velikonoční výzdobu pro svůj domov připravit vlastnoručně? Pokud ano, nabízíme příležitost naučit se od zkušené (výtvarnice) floristky, jak na to. Přineste si vlastní materiál a na místě si můžete dokoupit doplňky, kterými svá díla dotvoříte. Budete mít také možnost vše potřebné zakoupit na místě za pár drobných. Nápady a předlohy získáte u nás.
Těšíme se na Vás!

Dílna bude v úterý 31. 3. 2015 od 16:00 hodin v klubovně MěK Písek.
Nutná rezervace míst, informace v oddělení naučné literatury (1. patro).

Aktualizováno Čtvrtek, 26 Březen 2015 11:15
 
Promítáme i my: Jízda na hraně PDF Tisk Email

projektyBřeznové promítání v rámci KPŽ udělá radost především fanouškům snowboardingu. Americký dokument Lucy Walker vypráví příběh dvou rivalů Shauna Whitea a  Kevina Pearce, nejlepších snowboardistů světa. K poměření sil ale nikdy nedojde, Kevin se totiž pár dní před začátkem olympijských her vážně zraní při tréninku. Jeho mozek zůstává po nehodě poškozený.

Středa 4. 3. od 18:15 hodin v klubovně MěK Písek. 

Aktualizováno Pondělí, 02 Březen 2015 15:13
 
Háčkujeme s Andělkou PDF Tisk Email

plakátyV letošním roce již podruhé zveme na setkání s paní Andělkou v rámci projektu Knihovna plná života. Zváni jsou všichni zájemci o tvůrčí ruční práci, i ti, kteří se nezúčastnili první schůzky. Můžete si přinést již rozpracované dílo a nechat si poradit, jak v práci co nejlépe pokračovat. Paní Andělka poradí a pomůže všem bez ohledu na vaši pokročilost nebo šikovnost.

Nezapomeňte v úterý 17. února 2015 od 17:00 hodin v klubovně knihovny.

Aktualizováno Středa, 11 Únor 2015 14:10
 
Šumava poetická s básníkem Romanem Szpukem PDF Tisk Email

projektyO své lásce k Šumavě, o putování touto krásnou krajinou, fotografiích, které na svých toulkách pořídil, o básnickém díle a v neposlední řadě o své práci na meteorologické stanici na Churáňově, bude vyprávět básník Roman Szpuk na besedě s píseckými v klubovně knihovny.

Úterý 10. února 2015 od 17:00 hodin v klubovně Městské knihovny Písek.

Plakát ke stažení.

Aktualizováno Pátek, 06 Únor 2015 13:26
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL