A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Projekty Knihovna plná života (KPŽ)
Knihovna plná života (KPŽ)

projkety

 

Cílem tohoto projektu je oslovit všechny zájemce o životní prostor, přírodu i nejrůznější aktivity spojené se zdravým a aktivním životním stylem. Neopomněli jsme  nejrůznější samozásobitelské aktivity - pěstitelství a chovatelství a také řemeslné a ostatní ruční práce.

A že to se zájmem o životní prostředí myslí Městská knihovna Písek vážně, rozhodla se zaměřit své snahy k získání certifikátu Zelená instituce a Fair -trade instituce.

 
Z našeho blogu i Facebooku zístáte informace o chystaných akcích,  literatuře a dalších aktivitách, včetně  zajímavých odkazů. Zde se také budeme těšit na Vaše ohlasy, tipy a názory a především podněty pro další činnost. Tento projekt dává prostor všem aktivním lidem, kterým není lhostejné, jak žijí, a mají pevný vztah k místu i krajině svého domova.
Letošní program jsme rozdělili na čtyři tematické okruhy: jídlo, rostliny, zvířata a recyklace. Příští rok  budou následovat další okruhy, aby Knihovna plná života byla co možná nejpestřejší a každý v ní nalezl zajímavé podněty, informace a zážitky.
 
Věříme, že v Městské knihovně Písek společně strávíme příjemné a přínosné chvíle se všemi, které naše pořady osloví, a naše písecká knihovna se skutečně stane Knihovnou plnou života.

 Promítáme i my: VŠICHNI SPOLU PDF Tisk Email

V rámci KPŽ nás čeká další promítání zajímavého dokumentu. Tentokrát se jedná o německý film režisérky Helly Wenders. Portrét několika dětí, které studují ve škole v Berg Fidelu, čtvrti německého Münsteru. Tato škola vzdělává děti bez rozdílu věku, rasy nebo handicapu. Snímek ukazuje, co to znamená moderní vzdělávání a co se stane, když i znevýhodněné dítě dostane šanci.

Středa 4. února od 18:15 hodin v klubovně MěK Písek.

plakáty

 

 

 

Aktualizováno Pondělí, 02 Únor 2015 12:29
 
Háčkujeme s Andělkou - KPŽ PDF Tisk Email

projektyDalší setkání v rámci Knihovny plné života udělá radost především tvořivým činorodým lidem, kteří mají rádi ruční práce a nebojí se vyzkoušet i něco nového. Zveme všechny, bez rozdílu pohlaví nebo věku, můžete být začátečníci nebo již velmi pokročilí v ručních pracích... Paní Andělka poradí a naučí pracovat s háčkem a přízí každého zájemce.
Můžete se těšit na příjemnou atmosféru a malé čajové občerstvení...

POZOR! HÁČEK A PŘÍZI SI PŘINESTE.

Úterý 13. ledna 2015 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Čtvrtek, 08 Leden 2015 09:46
 
Promítáme i my: DÁL NIC PDF Tisk Email

plakátyV roce 2015 pokračujeme v rámci KPŽ s pravidelným promítáním filmů a to vždy první středu v měsíci. 7. ledna 2015 od 18:15 hodin nabízíme autorský snímek režiséra Iva Bystřičana vypovídající  o výstavbě dálnice, kde se ani po sedmi letech nedaří uvést do provozu pár zbývajících kilometrů dálnice D8 vedoucí chráněnou oblastí Českého středohoří, směrem do Německa.

7. 1. 2015 od 18:15 v klubovně MěK Písek. Vstup zdarma.

Aktualizováno Pátek, 02 Leden 2015 16:43
 
Fair Trade čaj o třetí PDF Tisk Email

plakátyI v prosinci si přijdou fanoušci FAIR TRADE na své. Připravili jsme pro ně v tomto adventním období setkání s ochutnávkou čaje a fair tradového vánočního cukroví.

Přijďte v úterý 16. 12. 2014 v 15:00 hodin do vstupní haly Městské knihovny Písek. Těšíme s na Vás.

Aktualizováno Pondělí, 15 Prosinec 2014 12:48
 
Promítáme i my: PUNKOVÝ SYNDROM PDF Tisk Email

projektyNenechte si ujít prosincové promítání v rámci KPŽ. Tentokrát potěšíme příznivce punku. Film natočili finští režiséři Jukka Kärkkäinen, Jani-Petteri Passi v roce 2012.
Tato silná filmová výpověď o peripetiích čtyř muzikantů, kteří se rozhodli jít proti proudu vlastním životním stylem, získala cenu diváků na loňském ročníku festivalu v Tampere.
 
Středa 3. prosince 2014 od 18:15 v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Pátek, 28 Listopad 2014 14:44
 
Lidová řemesla PDF Tisk Email

pro děti

Městská knihovna pořádá v rámci projektu Knihovna plná života další zajímavou přednášku, tentokrát na téma lidových řemesel. Paní Blanka Kopřivová nám přiblíží život na venkově jižních a západních Čech v období 18. – 20 století.
Návštěvníci se seznámí s dovednostmi našich předků, kteří si dokázali podomácku vyrobit důležité zemědělské nástroje z dostupných materiálů, které s ohledem na oblast, kde žili, měli k dispozici.
Ženy se v  této době v domácnostech zabývaly mimo jiné paličkováním unikátních krajkových výrobků. Účastníci se také seznámí s výrobou knoflíků, která byla pro tuto oblast typická.

Úterý 18. 11. 2014 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Středa, 12 Listopad 2014 17:13
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL