A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Projekty Knihovna plná života (KPŽ)
Knihovna plná života (KPŽ)

projkety

 

Cílem tohoto projektu je oslovit všechny zájemce o životní prostor, přírodu i nejrůznější aktivity spojené se zdravým a aktivním životním stylem. Neopomněli jsme  nejrůznější samozásobitelské aktivity - pěstitelství a chovatelství a také řemeslné a ostatní ruční práce.

A že to se zájmem o životní prostředí myslí Městská knihovna Písek vážně, rozhodla se zaměřit své snahy k získání certifikátu Zelená instituce a Fair -trade instituce.

 
Z našeho blogu i Facebooku zístáte informace o chystaných akcích,  literatuře a dalších aktivitách, včetně  zajímavých odkazů. Zde se také budeme těšit na Vaše ohlasy, tipy a názory a především podněty pro další činnost. Tento projekt dává prostor všem aktivním lidem, kterým není lhostejné, jak žijí, a mají pevný vztah k místu i krajině svého domova.
Letošní program jsme rozdělili na čtyři tematické okruhy: jídlo, rostliny, zvířata a recyklace. Příští rok  budou následovat další okruhy, aby Knihovna plná života byla co možná nejpestřejší a každý v ní nalezl zajímavé podněty, informace a zážitky.
 
Věříme, že v Městské knihovně Písek společně strávíme příjemné a přínosné chvíle se všemi, které naše pořady osloví, a naše písecká knihovna se skutečně stane Knihovnou plnou života.

 Promítáme i my: ŠITKREDIT PDF Tisk Email

pro děti

Zveme na další film z pravidelného pásma promítání v rámci KPŽ. Tentokrát film přibližuje neetické praktiky úvěrových firem a dopady na osudy jednotlivých dlužníků.
Film režiséra Martina Řezníčka z roku 2010 ukazuje, jak v prostředí špatně regulovaného trhu s půjčkami může i jediná zpožděná platba znamenat pro úvěrovou firmu dlouholetý pravidelný příjem - navzdory tomu, že jejich dlužníci nemají žádný majetek. Dokument, produkovaný společností Člověk v tísni, dává kromě hlavního tématu - novodobé lichvy - nahlédnout i do problematiky chudoby a sociálního vyloučení.

Středa 5. listopadu 2014 od 18:15 v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Středa, 05 Listopad 2014 09:16
 
Dřevo 100x jinak PDF Tisk Email

besedy

Zveme všechny příznivce na jedinečné setkání s uměleckým  řezbářem Josefem Mrňákem. Jeho specialitou je výroba šperků z ušlechtilých dřev. Návrhy pro své šperky a další doplňky, jako např. krabičky na šperky, spony do vlasů a kravat, štítky pod myslivecké trofeje, dřevěné reliéfy, si vytváří sám. Jeho práce je hodnocena jako regionální produkt Jizerské hory.

Plakát ke stažení.

Čtvrtek 23. října 2014 od 17:00 hodin v klubovně knihovny.

Aktualizováno Středa, 15 Říjen 2014 16:49
Celý článek...
 
O včelách, medu a jiných dobrotách PDF Tisk Email

projektyPrvní akce v rámci TK 2014 a KPŽ letošního října je beseda Jakuba Vavřiny s ochutnávkou jednotlivých druhů medu a medových produktů spojen s popíjením čaje a především pohodovou, klubovou atmosférou.

 

 

 

 

Přijďte v pondělí 6. 10. v 17:30 do klubovny Městské knihovny Písek.

Aktualizováno Pátek, 03 Říjen 2014 14:09
 
Promítáme film NA SEVER OD SLUNCE PDF Tisk Email

projekty

Další akce v rámci projektu Knihovna plná života (KPŽ) oslovuje především zájemce o přírodu a ekologii. Jedná se o 46 minutový dokument dvou norských surfařů, kteří se usadili na devět měsíců na opuštěné pláži ostrova blízko norských břehů. Zde našli nejen krásnou přírodu, ale i tuny naplavených odpadků, které se rozhodli během svého pobytu posbírat. Film přináší nádherné záběry krásné přírody, ale i odpadků, které sem z nejrůznějších míst přináší moře.

Středa 1. října 2014 od 18:15 hodin v klubovně MěK Písek.

 

 

Aktualizováno Pondělí, 29 Září 2014 11:32
 
Permakulturní zahrady PDF Tisk Email

projekty

Je Vám blízké zahradničení a hledáte alternativní cesty a přístupy?
Po velmi úspěšném jarním setkání s panem Langmajerem  a na Vaše četné žádosti o reprízu, vás zveme na další, tentokrát podzimní setkání zaměřené na praktické informace.
Přijďte si poslechnout praktické rady a zkušenosti s tvořením permakulturních zahrad, které pan Langmajer ve své praxi získal.

V úterý 23. 9. 2014 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 18 Září 2014 07:58
 
Návštěva arboreta VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek PDF Tisk Email

plakátJedinečná příležitost navštívit  více než 3 hektary zajímavě založené a již téměř sto let s pečlivostí a citem vytvářené zeleně uvnitř města se zajímavým a zasvěceným výkladem.
Městská knihovna Písek ve spolupráci s VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga Písek v rámci projektu Knihovna plná života pořádá komentovanou prohlídku botanické zahrady specializované na stromy a keře, s dobře udržovanou parkovou úpravou.

Úterý 3. 6. v 17:00 hodin sraz před hlavní budovou Lesnické školy – Lesnická ul. 55. Vstup zdarma.

POZOR!!! Kapacita prohlídky je omezena. Zájemci hlaste se předem na čísle 382 201 822 nebo přímo v knihovně.

Aktualizováno Pondělí, 02 Červen 2014 13:13
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL