A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Projekty Knihovna plná života (KPŽ)
Knihovna plná života (KPŽ)

projkety

 

Cílem tohoto projektu je oslovit všechny zájemce o životní prostor, přírodu i nejrůznější aktivity spojené se zdravým a aktivním životním stylem. Neopomněli jsme  nejrůznější samozásobitelské aktivity - pěstitelství a chovatelství a také řemeslné a ostatní ruční práce.

A že to se zájmem o životní prostředí myslí Městská knihovna Písek vážně, rozhodla se zaměřit své snahy k získání certifikátu Zelená instituce a Fair -trade instituce.

 
Z našeho blogu i Facebooku zístáte informace o chystaných akcích,  literatuře a dalších aktivitách, včetně  zajímavých odkazů. Zde se také budeme těšit na Vaše ohlasy, tipy a názory a především podněty pro další činnost. Tento projekt dává prostor všem aktivním lidem, kterým není lhostejné, jak žijí, a mají pevný vztah k místu i krajině svého domova.
Letošní program jsme rozdělili na čtyři tematické okruhy: jídlo, rostliny, zvířata a recyklace. Příští rok  budou následovat další okruhy, aby Knihovna plná života byla co možná nejpestřejší a každý v ní nalezl zajímavé podněty, informace a zážitky.
 
Věříme, že v Městské knihovně Písek společně strávíme příjemné a přínosné chvíle se všemi, které naše pořady osloví, a naše písecká knihovna se skutečně stane Knihovnou plnou života.

 Permakulturní zahrady podle Seppa Holzera - beseda PDF Tisk Email

KPŽZajímá Vás přírodní pěstování plodin? Jste zastáncem trvale udržitelných a soběstačných aktivit? Právě pro Vás jsme připravili besedu o permakultuře a permakulturních zahradách. Tou nejznámější v Evropě je „Krameterhof“ Seppa Holzera v rakouských Alpách, která zásobuje restaurace a domácnosti biopotravinami ve svém okolí. O těchto alternativních způsobech zahradničení bude vyprávět František Langmajer z Katovic.

Úterý 20. května 2014 od 18:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Aktualizováno Pondělí, 02 Červen 2014 13:12
Celý článek...
 
Snídaně FAIR TRADE v MěK Písek PDF Tisk Email

projektyMěstská knihovna Písek se rozhodla podpořit problematiku fair trade uspořádáním veřejné  ochutnávky fairtradové snídaně dne 15. května 2014 ve vstupní hale Městské knihovny Písek. K dispozici bude občerstvení, tištěné materiály s informacemi o problematice fair trade  a pro děti fairtradové omalovánky – Svět se dá vybarvit.

Aktualizováno Pondělí, 02 Červen 2014 13:12
Celý článek...
 
Z popelnice do lednice - promítání filmu PDF Tisk Email

projektyV rámci KPŽ jsme pro písecké připravili promítání filmu s názvem Z popelnice do lednice. Režisér Valentin Thurn předkládá ve svém snímku znepokojivá a alarmující fakta o našem vztahu k jídlu a zároveň hledá možnosti, jak tuto situaci zlepšit. Na příkladech „odpadkové potápěčky“ zachraňující vyhozené jídlo ze supermarketů, amerického antropologa, který založil komunitu lidí najímajících si konkrétního farmáře k pěstování zeleniny, a řady dalších ukazuje možné cesty, jak plýtvání potravinami zastavit.

Ukázka z filmu. 

Plakát ke stažení.

Aktualizováno Pondělí, 02 Červen 2014 13:12
 
Jak zdravě hubnout - beseda s Jarmilou Mandžukovou PDF Tisk Email

projektyAčkoliv zima nebyla ani dlouhá, ani tuhá, i přesto máte teď na jaře pocit, že je třeba se svým tělem něco dělat. A právě pro Vás je připravena přednáška Jarmily Mandžukové Jak zdravě hubnout. Zjistíte, jak pomocí jednoduchých přírodních metod a prostředků snížíte Vaši hmotnost, a dozvíte se spoustu dalších rad, jak si hubnutí zpříjemnit.


Čtvrtek 10. dubna od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Plakát ke stažení.

Aktualizováno Pondělí, 02 Červen 2014 13:11
Celý článek...
 
Víme co jíme! Vaříme s "Biolenkou" PDF Tisk Email

projektyRádi jíte? A jíte kvalitně? Přijďte na besedu s "Biolenkou" Lenkou Žák, která ví o jídle hodně. Navíc ochutnáte její báječné pokrmy.


Beseda v rámci Knihovna plná života (KPŽ).

Úterý 18. 3. od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Plakát ke stažení.

Aktualizováno Pondělí, 02 Červen 2014 13:11
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL