A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:




TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨



Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home Projekty Knihovna plná života (KPŽ)
Knihovna plná života (KPŽ)

projkety

 

Cílem tohoto projektu je oslovit všechny zájemce o životní prostor, přírodu i nejrůznější aktivity spojené se zdravým a aktivním životním stylem. Neopomněli jsme  nejrůznější samozásobitelské aktivity - pěstitelství a chovatelství a také řemeslné a ostatní ruční práce.

A že to se zájmem o životní prostředí myslí Městská knihovna Písek vážně, rozhodla se zaměřit své snahy k získání certifikátu Zelená instituce a Fair -trade instituce.

 
Z našeho blogu i Facebooku zístáte informace o chystaných akcích,  literatuře a dalších aktivitách, včetně  zajímavých odkazů. Zde se také budeme těšit na Vaše ohlasy, tipy a názory a především podněty pro další činnost. Tento projekt dává prostor všem aktivním lidem, kterým není lhostejné, jak žijí, a mají pevný vztah k místu i krajině svého domova.
Letošní program jsme rozdělili na čtyři tematické okruhy: jídlo, rostliny, zvířata a recyklace. Příští rok  budou následovat další okruhy, aby Knihovna plná života byla co možná nejpestřejší a každý v ní nalezl zajímavé podněty, informace a zážitky.
 
Věříme, že v Městské knihovně Písek společně strávíme příjemné a přínosné chvíle se všemi, které naše pořady osloví, a naše písecká knihovna se skutečně stane Knihovnou plnou života.

 



Háčkujeme s Andělkou VII. PDF Tisk Email

projektyZveme na setkání v rámci KPŽ na téma HÁČKUJEME S ANDĚLKOU VII. Ruční práce s háčkem v příjemné atmosféře a malým čajovým občerstvením již posedmé.
Pozor!!! Počet míst omezen, proto si rezervujte místo na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo osobně v oddělení naučné literatury knihovny (tel. 382 20 18 22)

Úterý 20. října 2015 od 17:00 hodin v dětském oddělení knihovny.

Plakát ke stažení.

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Říjen 2015 12:27
 
Kouzlo patchworku - Creative café PDF Tisk Email

projekty"Šikovné ruce" našich čtenářek jistě potěší další Creative café, kde se setkají s textilní výtvarnicí Dagmar Zajíčkovou. Ta se intenzivně věnuje textilní technice patchworku, kterou se učila u známé výtvarnice Mgr. Věry Haverlíkové z Velké Úpy v Krkonoších. Zájemci se dozvědí vše o této technice, o její historii a uvidí ukázky vybraných textilních technik.

Pořádáme v rámci Knihovna plná života - creative café.

Čtvrtek 1. října 2015 od 17:00 hodin v klubovně MěK Písek.

Plakát ke stažení.

Aktualizováno Sobota, 26 Září 2015 09:44
 
Blanka Milfaitová přijede do Městské knihovny Písek na besedu se svými čtenáři PDF Tisk Email

V pondělí 1. 6. 2015 od 17:00 hod v Městské knihovně Písek představí Blanka Milfaitová svoji knihu Příběh opravdové vášně, která se stala nejprodávanější knihou roku 2014 nakladatelství Mladá fronta a která se umístila na 3. místě v čtenářské anketě Český Bestseller. Tato akce proběhne pod patronací nakladatelství Mladá fronta a máme velikou radost, že jednou z 18 zastávek v této exkluzivní marmeládové roadshow, o kterou byl mezi pořadateli velký zájem,  zbylo místo i naši knihovnu. Návštěvnicí se mohou těšit na prodej knihy, autogramiádu a samozřejmě besedu s autorkou, která dorazí osobním marmeládovým Volvem. Při besedě proběhne menší soutěž o páááár marmelád! Během roadshow se marmelády jinak prodávat nebudou.

Plakát ke stažení zde.

Aktualizováno Středa, 27 Květen 2015 13:23
 
Učte děti doma – pozvánka na besedu s Ivo Stehlíkem PDF Tisk Email

projekty

Máte děti školou povinné? Také Vás napadlo, jaké by to bylo učit děti doma? Tak přesně na tyhle otázky můžete získat kvalifikované odpovědi od Ivo Stehlíka.
Je autorem publikace Učte děti doma, ve které shromáždil fakta o možnostech domácího vzdělávání u nás a  o hledání alternativ vzhledem ke státnímu vzdělávacímu systému. Titul vyjde během září 2015.

Ivo Stehlík je spisovatel a majitel nakladatelství Stehlík, jež sídlí u Volar na Šumavě.


Úterý 26. května 2015 od 17:00 hodin v klubovně Městské knihovny Písek.

Plakát ke stažení.

Aktualizováno Středa, 20 Květen 2015 12:18
 
Fair trade snídaně a Food Revolution Day v Městské knihovně Písek PDF Tisk Email

projektyV pátek 15. května pořádá Městská knihovna Písek hned dvě akce týkající se zdravého stravování.
Od 9:00
proběhne ve vestibulu knihovny ochutnávka čajů a kávy z fairtradeové produkce a pro všechny zúčastněné bude připraveno drobné občerstvení z lokálních surovin. Společnost NaZemi.cz poskytne informační materiály o problematice fair trade.
Od 10:00 bude připravena v dětském oddělení ochutnávka zdravých potravin a trocha povídání o stravovacích návycích, a to v rámci Food Revolution Day.

Aktualizováno Středa, 06 Květen 2015 11:44
Celý článek...
 
Promítáme i my: NOVÝ SVĚT PDF Tisk Email

plakátyKvětnové promítání v knihovně v rámci KPŽ přinese film estonského režiséra Jaana Tootsena z roku 2011, který vypráví o aktivitách skupiny mladých Estonců. Ti svými akcemi inspirovali řadu dalších lidí v různých částech země. Stejně jako většině evropských metropolí i estonskému Tallinnu vládnou auta. Když byla v roce 2006 otevřena ve čtvrti Nový Svět další silnice určená výhradně automobilům, došla skupině místních obyvatel trpělivost....

Středa 6. května 2015 od 18:15 v klubovně MěK Písek. Film trvá 90 minut.

Aktualizováno Středa, 29 Duben 2015 15:55
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL