A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Březen 2018

Oáza hororu v poušti nudy - Blanka DVOŘÁKOVÁ - obrazy / Mara INFIDELIOUS - akvarely a komiksy

Prácheňské muzeum v Písku
do 1. 4. 2018

měsíční přehled


Regionální výročí:
Březen 2018

Josef Duda

lesnický odborník

135. výročí narození

Celý článek...

Home NOC LITERATURY 2017 Kde se bude číst...
MĚSTSKÁ KNIHOVNA PDF Tisk Email

Dům č. 85 (Pátkovský)
Rozsáhlý rohový dům ukrývá ve svém zdivu raně gotickou budovu; místo bylo zastavěno hned po založení města. Dochovaly se fragmenty odtesaných konsol a výběhů žeber, gotické portály a zbytek gotické klenby. Gotický sklep s valenou klenbou slouží dnes městské knihovně jako klubovna. Strop místnosti v přízemí, jejíž okna vedou na náměstí, podpírá renesanční profilovaný trám.

Aktualizováno Středa, 06 Duben 2016 15:32
Celý článek...
 
KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE PDF Tisk Email

V roce 1549 byl v Písku založen nový hřbitov, který nahradil původní u děkanského kostela. Na pozemku, který pro něj věnoval městu král Vladislav II.,  byla později vybudována zvonice a roku 1576 kostel Nejsvětější Trojice.

Aktualizováno Středa, 08 Duben 2015 15:57
Celý článek...
 
DŮM U SLONA PDF Tisk Email

Na místě domu U Slona stávala chalupa branného Pražské (Dolejší) brány, která byla zbořena v polovině 19. století. Roku 1824 prodala obec stavení s pozemkem zámečníku Františku Roškotovi, který si tu postavil nový dům. Z této doby je empírová fasáda i neobvyklé znamení U Elefanta.

Aktualizováno Středa, 08 Duben 2015 15:57
Celý článek...
 
PLAVECKÝ STADION PDF Tisk Email

Plavecký stadion je veřejnosti přístupný od 1. 3. 1983. O rok později byl rozšířen o venkovní plochy a prostory, jež jsou využívány v letních měsících. V současnosti slouží plavecký stadion nejen široké veřejnosti, ale také organizacím a zájmovým skupinám. Konají se zde tréninky členů Plaveckého klubu Písek, cvičení aquaaerobiku, výuka plavání v Plavecké škole Písek apod.

Aktualizováno Pátek, 28 Duben 2017 07:45
Celý článek...
 
NEBÍČKO PDF Tisk Email

V bývalé budově obchodní akademie v Karlově ulici se v nejvyšším patře nachází místo, kterému se říká Nebíčko. V dobách, kdy budova sloužila jako kasárna, zde bývaly záchody. Když v objektu sídlila obchodní akademie, probíhaly zde maturitní zkoušky. Dnes slouží prostor jako učebna jazykové školy Německy za školou. Kromě jiného je odsud okouzlující výhled na řeku Otavu a kamenný most.

Aktualizováno Úterý, 02 Květen 2017 08:26