A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Říjen 2018

1918 – rok založení republiky: výstava ke stému výročí založení samostatného státu.
1. 10. - 31. 10.  2018
Městská knihovna Písek¨Regionální výročí:
Prosinec 2018

Karel Kuffner

psychiatr

Celý článek...

Home NOC LITERATURY 2018 Kdo bude číst...
ANDREJ RÁDY PDF Tisk Email

noc literaturyNarodil se v Bratislavě a na sklonku profesní dráhy tlumočníka a překladatele s pracovními jazyky finština, němčina, čeština a slovenština, strávené po studiích na Karlově univerzitě v Praze, se usadil v Písku. Zde se začal zcela věnovat jedné za svých nejnaléhavějších celoživotních zálib – výtvarnému umění. Je zakládajícím členem Prácheňské umělecké besedy a v současnosti je jejím předsedou. Překládá beletrii i odborné texty z finštiny

 
JOSEF KAŠPAR PDF Tisk Email

NOc literaturyOd roku 2015 ředitel Centra kultury města Písek je původním povoláním učitel, hudebník a výtvarník. Vedle své pětadvacetileté učitelské praxe převážně na středních školách, na kterých vyučoval IT, angličtinu a výtvarnou výchovu, se aktivně věnuje hudební činnosti. Vystupuje se svou hudební skupinou a skládá hudbu a texty. V roce 2001 založil velký multižánrový hudební festival, který se každoročně koná v Přeštěnici u Milevska za účasti několika desítek českých a zahraničních hudebních skupin. V oblasti výtvarného umění má za sebou několik výstav, na kterých představil především abstraktní malbu a grafiku.

 
VRATISLAV MĚCHURA PDF Tisk Email

Noc literaturyŽije v Písku, vystudoval Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích a působí jako učitel na SOŠ a SOU Písek. Kromě toho je moderátor ŠLÁGR TV a motorkář. Obdivuje historii a její tajná zákoutí, má rád literaturu faktu, jeho oblíbeným autorem je Stanislav Motl, a z herců preferuje Charlieho Chaplina. Oblíbeným jídlem je svíčková se šesti a miluje jaro, léto a podzim – v zimě „brtníkuje“.

 
ROMANA PEKÁRKOVÁ PDF Tisk Email

Noc literaturyVystudovala písecké šestileté dvojjazyčné francouzské gymnázium, nyní studuje na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku, obor produkce. Ve svém volném čase se věnuje zpěvu, hlavně ve francouzštině. Zpěv uplatňuje v písecké kapele French touch. Mezi její zájmy kromě zpěvu a filmu patří fotografování a běh.

 
JANA JIŘÍKOVÁ PDF Tisk Email

Noc LiteraturyJana Jiříková je písecká rodačka a patriotka. I když se profesně věnuje sociální práci, její velkou vášní je divadlo. Několik let studovala mimo Písek, když se poté vrátila do rodného města, naplno ji pohltil svět ochotnického divadla v Divadelním spolku Prácheňská scéna v Písku. Zajímá se o kulturní a společenské dění ve městě. Návštěvníkům Noci literatury 2018 se pokusí zpestřit poslech vybraného úryvku jeho částečnou dramatizací.

Aktualizováno Pátek, 20 Duben 2018 12:23