A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Červen 2018

DOTKNI SE PÍSKU - městské slavnosti

program ke stažení

od  8.  do 10. 6. 2018

měsíční přehled


Regionální výročí:
Červen 2018

František Špatný

úředník

135. výročí úmrtí

Celý článek...

Home Knihovny regionu Co nového v regionu
Co nového v regionu
Vzdělávací zájezd pro knihovníky regionu PDF Tisk Email

výletRegionální oddělení MěK Písek uspořádalo 2. června 2016  pro knihovnice z Písecka vzdělávací zájezd. Cílem byly  jihočeské skvosty - kláštery Zlatá Koruna a Vyšší Brod
Knihovna ve Vyšším Brodu je třetí největší klášterní knihovnou v České republice. Třicet knihovnic mělo možnost si prohlédnout ze sbírek Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích staré tisky, prvotisky a rukopisy. Odborný výklad poskytl  Mgr. Jindřich Špinar . Další zastávka se uskutečnila v knihovně Cisterciáckého opatství Vyšší Brod za poutavého výkladu Františka Tripese.
Vzdělávací program podpořil Svazek obcí regionu Písecko.

výlet

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Červen 2016 10:23
 
Setkání knihovníků Písecka PDF Tisk Email

knihovny regionuSetkání knihovníků Písecka se stalo již po 20. tradicí v Týdnu knihoven tentokrát 8. října 2015.
Před kulturním programem byla zhodnocena činnost malých knihoven a připomenutí účasti knihoven v soutěži Jihočeská knihovna roku, která je součástí soutěže Vesnice roku.
 Ředitel Roman Dub informoval o projektu chystané nové knihovny a projektu SOPOP (web SOciální POmoc Písecka) a podílel se na blahopřání knihovnicím, k životnímu jubileu Růženě Šafránkové a poděkování za 40letou práci Věrce Němcové z MěK Písek a 20letou knihovnickou práci Evě Votrubové z Nosenína, Vlastě Skalové za knihovnu Pohoří a Emílii Petrenkové za knihovnu Mišovice.
Součástí setkání byla beseda nad knihou O mlýnech kolem Smetiprachu s autorkou Jaroslavou Pixovou, doplněnou autentickými dobovými snímky.

Aktualizováno Pondělí, 21 Prosinec 2015 15:47
 
Obecní knihovna Nerestce vyhlášena knihovnou roku 2015! PDF Tisk Email

Velkou událostí pro  Region MěK Písek se stala Obecní knihovna Nerestce, která  byla vyhodnocena Jihočeskou knihovnou roku 2015, v rámci krajského kola soutěže Vesnice roku 2015. Nerestce zabodovaly svými aktivitami pro děti i dospělé a získaly Diplom za moderní knihovnické a informační služby 15. června 2015. Úžasné je, že s tímto vyhodnocením postoupily Nerestce do národního kola o Nejlepší knihovnu roku České republiky. Poctou je samotná účast 13 vybraných knihoven z jednotlivých krajů ČR v Zrcadlové kapli Národní knihovny v Praze dne 8. října 2015.

Čtěte v Píseckém deníku

Článek z 16.6.2015 "Z Písecka uspěly jen Nerestce"

 
Výjezdní porada profesionálních knihovníků tentokrát do Chyšek PDF Tisk Email

regionStalo se pravidlem, že dvakrát do roka naplánujeme výjezdní poradu profesionálních knihovníků do některé z knihoven našeho regionu. Zástupci Bernartic, Čížové, Chyšek, Mirotic, Mirovic a Protivína. Zavítali jsme tentokrát do naší nejvzdálenější destinace – do Chyšek.

Aktualizováno Pátek, 11 Červenec 2014 14:04
Celý článek...
 
Od rukopisu ke knize - seminář pro knihovniky PDF Tisk Email

Ve čtvrtek 27.3. 2014 klubovnu MěK Písek zaplnili knihovníci píseckého regionu, kteří byli pozváni na seminář PhDr.Jany Semelkové z Prahy. O seminář s názvem "Od rukopisu ke knize aneb Je práce redaktora zbytečná?" projevili zájem profesionální knihovníci i knihovníci z řad dobrovolníků. Měli možnost nakoupit si zajímavé knihy za přívětivé ceny z nakladatelství JaS, kde je paní Semelková redaktorkou. Semináře s odbornou tématikou probíhají v knihovně pravidelně. Je to jedna z možností, jak se mohou knihovníci dozvědět o novinkách z oboru a setkat s odborníky. V roce 2012 to byla například "Biblioterapie - Léčba knihou" s Mgr. Jiřím Pokorným a v loňském roce seminář paní Mgr. Jaroslavy Štěrbové z MěK Praha "Knihovna, jako veřejná služba."

Ohlas v tisku - Písecké postřehy

 

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Duben 2014 07:53
 
Poděkování knihovnicím malých obcí a měst PDF Tisk Email

Každoroční Týden knihoven si i letos vyhradil den, kdy se v MěK Písek sešli knihovníci a knihovnice starající se o městské knihovny a malé knihovničky v regionu Písek. Tuto práci vykonávají ti, kteří si nedovedou představit život bez knih a svých čtenářů. My si jejich práci vážíme a využíváme této příležitosti k poděkování a ocenění knihovnické práce. O letošních oceněných si mohli přečíst písečtí občané v týdeníku Písecké postřehy.

Aktualizováno Čtvrtek, 11 Říjen 2012 10:46
Celý článek...
 
Čtenář roku 2010 - výsledky soutěže PDF Tisk Email

čtenář roku 2010

Čtete rádi? Čtete hodně? Pokud ano, jste těmi správnými adepty na vítěze v nové soutěži, kterou vyhlásil Svaz knihovníku a informačních pracovníků ČR. Ta letošní již zná vítěze a my se pyšníme hned dvěma čtenářkami, které obsadily druhé a třetí místo v Jihočeském kraji.

Aktualizováno Pátek, 06 Květen 2011 12:22
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL