A+ / A- / RSS

Vyberte jazyk:
TOPlist

 
Kultura v Písku:
Červen 2018

DOTKNI SE PÍSKU - městské slavnosti

program ke stažení

od  8.  do 10. 6. 2018

měsíční přehled


Regionální výročí:
Červen 2018

František Špatný

úředník

135. výročí úmrtí

Celý článek...

Home Aktuality
Aktuality
Knihovna se dává do pohybu PDF Tisk Email

Městská knihovna Písek se připravuje na náročné stěhování do nových prostor. Přestěhovat více než 135 tisíc knih rozhodně bude hokej. Postavte se na tenký led spolu s knihovníky a přijďte si už v úterý 26. června od 16:00 na Alšovo náměstí mezi původní a novou budovou zahrát turnaj ve STIGA hokeji.

Celý článek...
 
Městská knihovna Písek hledá nové zaměstnance PDF Tisk Email

Městská knihovna Písek hledá nové zaměstnance na pozice "Pracovník/ice zájmového  a neformálního vzdělávání - lektor/ka" a "Ekonom/ka/ - účetní".

Přihlášky společně s požadovanými dokumenty lze zasílat  na adresu Městská knihovna Písek, Alšovo nám. 85, 397 01 Písek nebo osobně do podatelny (čítárna). Termín podání přihlášek je stanoven na 12. července 2018 do 12,00 hod.  

Bližší podmínky včetně náplně práce a požadavků na přijetí jsou k dispozici ZDE.

Aktualizováno Úterý, 19 Červen 2018 13:10
 
Výpůjční doba MěK Písek v době letních prázdnin 2018 PDF Tisk Email

Od pondělí 2. července do pátku 31. srpna 2018 upravujeme výpůjční dobu v jednotlivých odděleních  tak, aby vzhledem k letnímu období vyhovovala potřebám čtenářů i knihovny. Hlavní změna spočívá v posunutí dopoledních výpůjčních hodin již od 8:00 hodin a zavedení polední přestávky ve všech odděleních od 12:00 do 13:00 hodin. Soboty - zavřeno.

Přejeme všem krásné slunečné léto, nezapomenutelné zážitky z dovolených, ke kterým patří i četba knih z naší knihovny.

Výpůjční doba všech oddělení MěK Písek během  letních prázdnin 2018 ke stažení ZDE.

Aktualizováno Úterý, 19 Červen 2018 12:28
 
Uzavření Městské knihovny Písek z důvodu revize fondu PDF Tisk Email

Na základě knihovnického zákona č. 257/2001 sb. je knihovna povinna vykonat fyzickou revizi knihovního fondu. Z tohoto důvodu budou uzavřena všechna oddělení MěK Písek v období od 18. do 30. června 2018.

Zapůjčené knihy a ostatní dokumenty, které by se měly v tomto období vracet, budou mít prodlouženou výpůjční dobu. Nejzazší termín pro vrácení výpůjček bude v pátek 13. července 2018.

Pravidelné akce a kurzy budou i v tomto období pokračovat v klubovně knihovny nebo v počítačové místnosti bez omezení. V úterý 26. 6. 2018 se rovněž uskuteční sportovně – literární akce „Bude to hokej“. V jejím rámci se od 9:00 hodin spolu utkají v turnaji školní týmy známých i méně známých literárních hrdinů. Soutěžit se bude ve stolním hokeji před knihovnou. Od 13:00 si bude moci stolní hokej vyzkoušet a zahrát i široká veřejnost.


Děkujeme za pochopení
Vaše knihovna

Aktualizováno Pondělí, 04 Červen 2018 11:42
 
HLEDÁME RYCHLÉ ŠÍPY - SOUTĚŽ PDF Tisk Email

Pravidla Písek

Cíl hry:
Úkolem pátračů je objevit místo/a s Rychlými šípy (banner v životní velikosti) a vyfotografovat se s nimi anebo nakreslit.

Tento důkaz svého nálezu, nejlépe i s popisem průběhu pátrání, pošlete do 17. května 2018 emailem na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo doneste osobně do Městské knihovny Písek.

Slosování o 3 hlavolamy ježek v kleci proběhne v knihovně
. Výherci budou informováni a cenu si mohou vyzvednout v knihovně. Umístění RŠ nesmí být do konce hry vyzrazeno.

Akce je vhodná pro všechny bez rozdílu věku.

Kontakt na organizátory:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Městská knihovna Písek, Alšovo nám. 85, Písek 397 01

Aktualizováno Pondělí, 14 Květen 2018 13:07
 
PF 2017 PDF Tisk Email

Vážení čtenáři,

blíží se konec roku, který byl z pohledu knihovny jedním z důležitých mezníků v její historii. Rozhodnutí o přestěhování knihovny do nově zrekonstruovaných prostor pro nás znamenalo obrovskou radost, ale zároveň i závazek vůči Vám čtenářům a vlastně i všem obyvatelům města. Chtěli bychom, aby nová knihovna byla místem, kde se budete Vy a Vaši přátelé cítit bezpečně a spokojeně, místem, kam přijdete za zábavou, odpočinkem i vzděláním, a proto Vás na tomto místě budeme postupně seznamovat s komplexním projektem nové budovy  knihovny a s dalšími novinkami a službami, které pro Vás připravujeme. Děkujeme Vám za Vaši přízeň a zájem a do nového roku Vám přejeme pevné zdraví, radost ze života a mnoho osobních i pracovních úspěchů a pohody.

Vaše knihovna

aktuality

 

 

 

 

 


Výpůjční doba knihovny během vánočních svátků 2016.

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Prosinec 2016 10:28
 
Dobrovolnický program v knihovně PDF Tisk Email

bannerMěstská knihovna Písek od 1. února 2016 nabízí všem zájemcům možnost zapojit se do nového dobrovolnického programu. Dobrovolníci mají příležitost zapojit se do nejrůznějších aktivit knihovny. Lze pracovat v rámci služeb a na jednotlivých odděleních knihovny, účastnit se atraktivních jednorázových akcí (např. Noc literatury, Noc s Andersenem) nebo i dlouhodobých projektů zaměřených na rozvoj dobrovolnických aktivit ve spolupráci s dalšími organizacemi.

Koncepce rozvoje a udržitelnosti dobrovolnického programu ke stažení zde.


Plakát s nabídkou dobrovolnických aktivit.

Aktualizováno Pondělí, 25 Leden 2016 15:20
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL